Ову публикацију објављену намјенски за фестивал представиће: мр Луција Ђурашковић, доц. др Предраг Зеновић и Маринко Лугоња. Ослоњени на богата свједочанства хроничара и поштоваоца Будве, судбином Будве, њене заштитнице Богородице и чудотворне иконе ”Мадона ин Пунта” бавили су се Марко Кентера, Маринко Лугоња и Зоран Мујбеговић уз стручну подршку и помоћ мр Луције Ђурашковић, а књига је доступна и у електронском формату.
У уводном дијелу истиче се да је ова едиција намијењена прије свега омладини, али и свима осталима: „Отворени одговори које ова едиција пружа, од умјетничких стилизација и необичних илустрација које их сликовито приближавају свијести читаоца, до текстова који као да представљају мозаик једне епохе, неће оставити никога равнодушним и увешће вас у чаробни свијет Будве.“
Пишући о симболу вјере и културне баштине, у закључку приређивачи између осталог наводе: „Икона Будванске Госпе је постала и симбол духовне снаге за Будване. Кроз бурну историју региона, била је стални извор инспирације и утјехе, пружајући им наду чак и у најтежим временима. Она је својом присутношћу и моћима стварно извориште наде и снаге дубоко укоријењених у душама наших људи. И кроз све промјене које долазе, њен значај остаје непромијењен, подсјећајући нас
на трајну моћ љубави, вјере, умјетности и заједништва.“
Чудотворна икона Будванска Госпа налази се у Цркви Рођења Св. Ивана Крститеља.