U organizaciji TO Budva, a u okviru Dana umjetnika Budve, kreirana je manifestacija za dijecu i omladinu pod nazivom budvanski Imaginarium.
Prvenstvena poruka manifestacije je predstaviti umjetnost kao univerzalni jezik koji osim svog krativnog kapaciteta ima i svoj društveno odgovoran značaj.
Kroz 4 radionice, izložbu srednjoškolaca i veliki zid, na platou ispod citadele posjetioci su imali priliku upoznati se sa onim što Budvu čini tako posebnom, a to su ljudi, ovom prilikom mladi umjetnici i oni koji to žele postati.
Cilj je podstaknuti mlade i njihove roditelje da se kroz umjetnost zaista može puno postići.
Kroz rad sa trenerima (Jelena Papović- slikarstvo, Marica Boljević- vajarstvo, Aleksandar Aleksić- fotografija, Igor Benić- grafit), mladim umjetnicima su predstavljena dva konvencionalna (slikarstvo, vajarstvo) i dva nekonvencionalna umjetnička izraza (fotografija i grafit), gdje su se upoznali ne samo sa osnovnim tehnikama gore navedenih umjetničkih izraza nego i sa širinom konteksta koji umjetnost može imati (istorijski, socijalni, politički itd) .
Na posebnom izložbenom prostoru u okviru manifestacije se moglo vidjeti sve ono što su djeca i omladina stvorili za dva dana manifestacije.
Osim radionica, posebno smo ponosni na izložbu radova naših srednjoškolaca koji su prethodnih školskih godina u okviru izbornog predmeta kod profesorice Ranke Perunović kreirali zaista veliki broj sjajnih radova.
Na izložbi su predstavljeni: crteži, fotografje, vajarski radovi, vitraži, napravci od recikliranog materijala.
Sama izložba je imala za cilj podsjetiti na važnost umjetnosti u školskom sistemu koja ne samo da je doprinjela velikom broju izuzetnih radova već se njena uloga ogleda i u tome da se neuporedivo veći broj učenika, od kad su uvedeni izborni predmeti koji stimulišu razne oblike umjetničkog izražavanja, odlučuju razvijati svoje talente dalje kroz fakultetski nivo školovanja.
I kao 6 cjelina, isticala se instalacija u formi velikog zida koji je na vrlo jedinstven način svim učesnicima i posjetiocima budvanskog Imaginariuma, dozvoljavao da se što kroz crtež, što kroz poruku ili otisak dlana izraze kao dio vrlo ličnog i jedinstvenog umjetničkog izraza, pod imenom "umjetnik je u svakom od nas".
Cilj nam je da manifestacija postane tradicionalna i da se kroz svoj rad i razvoj mladi upoznaju sa osnovama, stimulišu ka slobodnijem, otvorenijem odnosu prema umjetnosti, kao i da se afirmišu neki nedovoljno poznati mladi umjetnici koji možda baš kroz ovakve forme upoznaju javnost sa svojim talentom.