Crna Gora među pet najuzbudljivijih destinacija za aktivni turizam, prema njemačkom magazinu „Outdoor“

Njemački magazin „Outdoor“, specijalizovan za putovanja, planinarenje i avanturizam, u svom februarskom izdanju, uvrstio je Crnu Goru među 40 destinacija za aktivni odmor u Evropi koje se moraju vidjeti. Crna Gora je istaknuta kao „raj za aktivni turizam“, pored Islanda, Alpa, Škotske, Španije, Portugalije, Južne Francuske.

 

Prema članku naslovljenom „Velika sloboda“, pet uzbudljivih „wild“ destinacija za prave ljubitelje prirode i aktivnog odmora su: Škotska, Norveška, Sjeverna Španija, Nacionalni park u Francuskoj i Crna Gora.   

 

Crna Gora sa svojih pet nacionalnih parkova, opisuje se kao raj za planinarenje, posmatranje ptica, a ističe se i da na crnogorskim planinama još uvijek ima dosta divljih životinja kao što su medvjed, orao i vuk, što je prava rijetkost u Evropi.

 

Ističe se da je proteklih godina razvijena mreža planinarskih staza, kao i da je Crna Gora posvećena razvoju ekološkog, održivog planinskog turizmu, te da će u tom smislu crnogorska divlja ljepota dugoročno ostati takva kakva je, zastićena i pristupačna.

 

Članak preporučuje dvije planinarske ture: Primorsku transferzalu Orjen-Lovćen-Rumija (PPT, 182km) i Crnogorsku planinarsku transferzalu (CT1, 164 km), koja započinje na Bukumirskom jezeru, vodi preko planinskog prevoja Trešnjevik, Bjelasice i visoravni Sinjajevine sve do Durmitora.

 

Na portalu “Outdoor” magazina dostupni su i drugi članci koji preporučuju Crnu Goru kao outdoor destinaciju, među kojima i članak o Durmitoru kao najljepšem nacionalnom parku u Evropi.

 

http://www.outdoor-magazin.com/touren/die-schoensten-reiseziele/die-schoensten-nationalparks-in-europa-bilder-infos-und-tipps.518099.3.htm?skip=5

 

Magazin izlazi mjesečno u Njemačkoj, Austriji i Švajcarskoj.

 

PODIJELI

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti