Crveni krst Crne Gore će i tokom ove godine organizovati provjere za ovjeru licenci kao i obuke za spasioce na vodi

Prva od 14  planiranih provjera za ovjeru licenci spasilaca na vodi predviđena je za 26. februar u 8:00 sati na bazenu SC „Dragan Trifunović“ u Budvi.

Termine svih provjera za ovjeru licenci spasilaca na vodi i kontakt informacije možete preuzeti ovdje.

Sadržaj praktičnog dijela ispita sa normama za ovjeru licenci je sljedeći:

Plivanje 100 metara za 1,40 minuta i manje, spasilačkim kraulom;
Plivanje 300m za 4,30 minuta i manje uz pomoć peraja;
Transport davljenika 25m, koristeći tri 3 tehnike, poslije oslobađanja od hvata davljenika;
Plivanje 400m za 9 minuta i manje (200 m prsno plivanje i 200 m kraul);
Ronjenje na dah u dužinu, minimum 25 m;
Vađenje potonulog davljenika (3m dubina) 3 puta za 3 min.


Pored provjera za ovjeru licenci, Crveni krst Crne Gore će kao i svake godine organizovati obuke za spasioce na vodi. Prva od planirane četri obuke je predviđena za 01. maj u Nastavnom centru za obuku spasilaca na vodi Crvenog krsta Crne Gore u Domu solidarnosti u Sutomoru.

Termine svih obuka za spasioce na vodi i kontakt informacije možete preuzeti ovdje.

Uslovi koje zainteresovani kandidati za obuku spasilaca na vodi moraju ispunjavati su sljedeći:

Kandidat mora imati minimum 18 godina (za zvanje spasilac-kandidat);
Prije početka kursa, kandidat mora dostaviti uvjerenje o psihofizičkoj i zdravstvenoj sposobnosti (ljekarsko uvjerenje);
Prije početka kursa, kandidat mora uspješno završiti provjeru psihofizičkih sposobnosti u moru, koja obuhvata: ronjenje na dah (20 metara i više), plivanje (50 metara za 50 sekundi i manje) i plivanje (300 metara slobodnim stilom za 6 minuta i 20 sekundi i manje);
Kandidat mora imati minimum 100 časova nastave (teoretske, praktične i iz prve pomoći) prije polaganja završnog ispita;
Završni ispit obuhvata: znanje i iskustvo iz oblasti plivačkih sposobnosti, znanje iz teorije spasilaštva, znanje iz pružanja prve pomoći.


Crveni krst Crne Gore ima zadatak da obezbijedi dovoljan broj stručno obučenih spasilaca koji će obezbijediti plaže i bazene  sa dovoljnim brojem stručno obučenih spasilaca. Svoje planove i programe, poštujući standarde Međunarodne spasilačke federacije (ILS-e) čiji smo punopravni članovi, prilagodili smo turističkoj privredi Crne Gore.


 

PODIJELI

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti