Delegacija Svjetske banke posjetila izvorište “Bolje Sestre”, dogovoren nastavak saradnje sa DOO Regionalni vodovod Crnogorsko primorje

Delegacija Svjetske banke, predvođena Direktorom za Sektor održivog razvoja Samehom Wahbom posjetila je danas izvorište “Bolje Sestre”.

Tom prilikom, Izvršni direktor Regionalnog vodovoda Crnogorsko primorje, Krsto Radović i predsjednik Odbora direktora, Zoran Lakušić sa saradnicima ugostili su eksperte Svjetske banke, predstavnike Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede i Uprave za vode.

Novoimenovani direktor Regionalnog vodovoda Krsto Radović, upoznao je goste sa trenutnim stanjem izvorišta “Bolje Sestre” i mogućim uzrocima pada izdašnosti izvorišta, te skrenuo pažnju na potrebu preduzimanja aktivnosti kojima bi se evidentirani problemi riješili.

Nakon prezentacije devastacije korita rijeke Morače u zonama sanitarne zaštite izvorišta “Bolje Sestre” i obilaska vodoizvorišta, u prostorijama Regionalnog vodovoda na izvorištu “Bolje Sestre” upriličen je sastanak na kom se razgovaralo o planovima za buduću saradnju.

Članovi delegacije izrazili su zahvalnost direktoru Regionalnog vodovoda, Krstu Radoviću i predsjedniku Odbora direktora, Zoranu Lakušiću na gostoprimstvu, te istakli odlučnost Svjetske banke da u saradnji sa Vladom Crne Gore daju podršku u rješavanju problema efikasnijeg vodosnabdijevanja cijelog crnogorskog primorja.

Radović je napomenuo da će u planiranim projektima biti izuzetno važna podrška Vlade Crne Gore, ali i međunarodnih subjekata kao što je Svjetska banka.

Ovo je bila još jedna u nizu ekspertskih posjeta izvorištu “Bolje Sestre”, kao i razmjena dosadašnjih istraživanja i relevantnih podataka sa ciljem pronalaženja rješenja kojima bi se doprinijelo održivom i kvalitetnom upravljanju vodnim resursima u Crnoj Gori.

PODIJELI

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti