2. Budi otvoren i atraktivan. Facebook, kao i sve društvene mreže se bazira na dvosmjernoj konverzaciji. Pravljenje kvalitetnog sadržaja je prva polovina komunikacije. Slušanje šta vaši pratioci govore o vašem brendu (firmi) je druga polovina. To su vaši (potencijalni) kupci i oni žele da znaju da ih vi slušate.
3. Fokusiraj se na specifičnu nišu. Facebook je postao toliko velik da su se ljudi podjelili u manje grupe sa sličnim interesima. Pokušaj da nađeš svoje prednosti u odnostu na konkurenciju i da tim prednostima pridobiješ određenu zajednicu.
4. Koristi društvene mreže da nadogradiš svoj biznis, i obrnuto. Preduzetnici vide facebook i društvene mreže kao dio PR-a ili marketinga. Takođe, često vrijeme provedeno na društvenim mrežama shvataju kao ometanje “stvarnog posla”. Bitno je da razumijete, društvene mreže pružaju sjajan način stvaranja interakcije sa grupom ili prostorom u kojem poslujete.
5. Prihvati različitu kulturu svake društvene mreže. Svaka društvena mreža privlači drugačiju publiku. Igraj se sa prednostima svakog servisa i traži mu prednosti – twitter je drugačiji od facebooka, a daleko od pinteresta, myspacea, Google plusa ili netloga. U svakom slučaju, pored facebooka, skoncentrišite se najviše na još jednu.
Detaljnije o ovoj temi pročitajte ovdje