Iz "Budvanske rivijere" traže izmjene Prostornog plana za "Slovensku plažu" - umjesto hangara graditi modernu salu

Hotelska grupa “Budvanska rivijera” uputila je dopis Ministarstvu prostornog planiranja i urbanizma, rukovoditeljki izrade Prostornog plana Crne Gore, prostornoj planerki Svetlani Jovanović da prilikom izrade tog ključnog planskog dokumenta neposredno uz park Turističkog naselja “Slovenska plaža”, gdje se nalazi dotrajali hangar, ucrta modernu konferencijsku salu.

Najveća hotelska kompanija u Crnoj Gori u većinskom vlasništvu države, kako je u dopisu u koji su “Vijesti” imale uvid naglasio predsjednik Odbora direktora “Budvanske rivijere” Mijomir Pejović nema veliku modernu konferencijsku salu, čijom izgradnjom bi se poboljšali poslovni rezultati ove kompanije.

Dotrajali metalni hangar je pune dvije decenije koristio Jadranski sajam, nakon što je pripao “Budvanskoj rivijeri”.

Ni Budva nema adekvatnu konferencijsku dvoranu, izuzev onih koje posjeduje pojedini hoteli, a ideja koju je promovisala Opština ulazeći u partnersku vezu sa Jadranskim sajmom, osnivanjem firme “Expo Budva” da na na zemlji koja se graniči sa parcelom TN “Slovenska plaža” gradi kongresni centar, je propala, jer na tom mjestu niču soliteri turskih investitora.

Parcela na kojoj rukovodstvo “Budvanske rivijere” traži da se ucrta kongresna sala je postojećim planskim dokumentom Detaljni urbanistički plan “Budva centar izmjene i dopune” urbanizovana, i na njoj je ucrtana devetospratnica.

Ovim bi se umjesto zgrade gradila prijeko potreba konferencijska sala.

“Hotelska grupa “Budvanska rivijera” posluje sa šest hotela koji se nalaze duž budvanske rivijere, počev od hotela “Mogren”, “Slovenske plaža”, “Aleksandra” u Budvi, do hotela “Castellastva”, “Palas” i “Palas lux” u Petrovcu. Naš najveći hotel, kako teritorijalno, tako i po značaju koji ima ne samo za razvoj turizma u Budvi, već u Crnoj Gori i regionu, a to je Turističko naselje “Slovenska plaža”, ne posjeduje adekvatnu konferencijsku salu. Opšte je poznato da savremeni razvoj turizma zahtijeva i razvoj kongresnog turizma. Pored izuzetno dobrih rezultata koji taj hotel već bilježi za tekuću sezonu, smatramo da je veliki nedostatak što hotelski kompleks nema predviđenu konferencijsku salu”, naveo je Pejović u dopisu.

Pejović je istakao da je Turističko naselje “Slovenska plaža” tokom ove godine proslavilo 40 godina postojanja, što, kako je naglasio, ukazuje i na potrebu unapređenja u tehničkom dijelu hotela, koji u periodu planiranja i izgradnje nije podrazumijevao današnje turističke standarde.

“Iz tog razloga je i razumljivo zašto u ovom hotelu nije bila predviđena izgradnja konferencijske sale modernog tipa. Dogradnjom konferencijske sale unaprijedilo bi se poslovanje TN “Slovenska plaža” i na taj način i poslovanje HG ‘Budvanska rivijera’”, naglasio je Pejović.

On je naznačio da bi izgradnja konferencijske sale bila neposredno uz park “Slovenske plaže”.

“Prema našem planu, izgradnja konferencijske sale bila bi predviđena u neposrednoj blizini parka TN “Slovenska plaža”, na katastarskoj parceli 1442/19KO Budva, čija ukupna površina je 2.095 kvadrata. Prema Detaljnom urbanističkom planu “Budva - centar izmjene i dopune”, parcela ulazi manjim dijelom u sastav urbanističke parcele 26.1 čiji su vlasnici katastarskih parcela pored nas, nekoliko pravnih lica i većim dijelim u urbanističku parcelu 26.2 gdje je vlasnik katastarskih parcela najvećim dijelom HG “Budvanska rivijera”, naveo je Pejović.

Takođe, kako je dodao, prema DUP-u “Budva centar izmjene i dopune” parcelu siječe saobraćajnica, a na navedenim urbanističkim parcelama je predviđena gradnja objekta prizemlje, mezanin i devet spratova sa namjenom turizma.

“Zbog unapređenja turističke ponude, koja bi koristila kako našoj kompaniji, tako i drugim turističkim poslenicima, te gradu Budvi uopšte, obraćamo vam se zahtjevom da na predmetnoj katastarskoj parceli, prilikom izrade novog planskog dokumenta koji će zamijeniti postojeći DUP “Budva centar izjmjene i dopune” predvidite postojanja konferencijske sale”, zaključio je Pejović.

PODIJELI

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti