Urazumite Luku Kotor, skuplja je pet puta od Dubrovnika

Crnogorsko turističko udruženje (CTU) pozvalo je juče Ministarstvo turizma da urazumi Luku Kotor i vrati cijene svojih usluga, jer su doveli u pitanje poslovanje brojnih turističkih agencija, koje rade sa kompanijama koje dovode kruzere u naš drevni grad.

Kako prenosi portal "Vijesti online", na hitnom sastanku juče u “Splendidu“, koji su inicirali predstavnici turističkih agencija, saopšteno je da su dopis od povećanja cijena za čak 400 odsto dobili dan prije Nove godine iako su još krajem ljeta ugovoreni svi aranžmani sa kruzer kompanijama.

Ja ovo tumačim kao diverziju i teroristički akt na turizam Crne Gore. Moramo napokon svi da se naučimo da ukoliko neko želi da poveća cijene u turizmu, o tome treba da obavijesti godinu dana unaprijed. Sve te agencije su već zaključile ugovore i one ne mogu sada svoje partnere da obavještavaju ni o kakvim izmjenama jer bi to bilo krajnje neozbiljno. Ko to može uopšte prihvatiti u svijetu da je to moguće“, kazao je “Vijestima” predsjednik CTU Žarko Radulović.

Predstavnici turističkih agencija uporedili su ostale kruzer destinacije na Jadranu, pa je tako cijena po autobusu u Dubrovniku 80 kuna (10,7 eura), a u Splitu je još jeftinije (8,7 eura). U Kotoru će biti pet puta skuplje.

Izvršni direktor Luke Kotor Vasilije Kusovac je kazao da je odluku o povećanju cijene donio bord direktora. Kusovac je rekao da je dosadašnja tarifa bila deset eura po autobusu, a da će sada iznositi 50 eura.

Većinski vlasnik AD Luka Kotor je Opština Kotor sa 56,97 odsto, potom Fond PIO (17,5), Zavod za zapošljavanje (5,87), CKB (4,46) i zaposleni i građani sa 15,2 odsto akcija.

Prošle godine Kotor je posjetuilo 350 hiljada kruzer gostiju.

PODIJELI

Tagged under

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti