Mikijelj: Zarada od vraćanja trajektne linije za 4 i po mjeseca jednaka zaradi u proteklih 20 godina

Od početka naplate trajektne linije Kamenari - Lepetane, u periodu od 5. maja- do 20. septembra ove godine, Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom je ostvarilo 4,5 miliona eura prihoda.

U tom periodu troškovi preduzeće po osnovu upravljanja ovom trajektnom linijom (plate radnika, gorivo, mazivo, te dodatni troškovi za adaptaciju naplatnih kućica, kancelarija zaposlenih…) iznosili su oko 1,3 miliona eura.

Naveo je na svom Facebook profilu direktor Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom Mladen Mikijelj i dodao:

Odnosno, profit našeg preduzeća od trajektne linije, odnosno države Crne Gore za ovih četiri mjeseca iznosi 3,2 miliona eura, dok je bivši korisnik „Pomorski saobraćaj“ upravljajući trajektnom linijom za 20 godina uplatio u državnu kasu na ime naknade iznos od 3,3 miliona eura odnosno u prosjeku manje od 200 hiljada eura na godišnjem nivou.

Dakle, država Crna Gora je zahvaljujući vraćanju trajektne linije, za svega 4 mjeseca zaradila iznos ekvivalentan iznosu naknade koji je za 20 godina uplatio raniji korisnik.

Javnost Crne Gore želio bih da podsjetim da je polovinom februara ove godine Vlada Crne Gore, na ranije upućenu inicijativu našeg preduzeća, donijela odluku kojom se upravljanje trajektnom linijom dodjeljuje Javnom preduzeću za upravljanje morskim dobrom.

U rekordnom roku uspostavili smo novu djelatnost, obezbjeđujući sve potrebne formalne, prostorne i ljudske resurse, da od prvog dana obezbijedimo uslugu koja je u početku pružala neophodni minimum potreba, a već danas 5-6 mjeseci po preuzimanju pruža kvalitetniju uslugu sa većim kapacitetima za prevoz vozila i putnika nego neko ko je prethodnih 20 godina upravljao ovom linijom.

Možemo sada da se pohvalimo da smo do sada prevezli blizu milion vozila, od kojih njih 200 hiljada besplatno. Osim toga, za građane Tivta i Herceg Novog smo uveli značajne povoljnosti, pa isti sada imaju mogućnost da koriste trajektnu liniju po povlašćenim uslovima, pri čemu smo socijalno ugrožene kategorije stanovništva i osobe sa invaliditetom potpuno oslobodili obaveze plaćanja prevoza. Ovo su samo neki od pozitivnih efekata oduke da se ovaj vrijedni resurs vrati na upravljanje državi, od čega će u narednom periodu korist imati ne samo državni budžet kroz navedene prihode, već i lokalno stanovništvo, jer će se ta sredstva biti investirana u infrastrukturu, sport i kulturu i različite turističke manifestacije u opštinama koje gravitiraju trajektnoj liniji.

PODIJELI

Tagged under

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti