Morsko dobro organizovalo drugi ciklus radionica

Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom (JPMD) u sklopu projekta "Endemic pathway – Put endema" skraćeno „ePATH“, koji se realizuje u okviru Programa prekogranične saradnje Hrvatska - Bosna i Hercegovina - Crna Gora 2014-2020, organizovalo je drugi ciklus trodnevnih Radionica za endemske vrste i prirodno nasleđe u posebnom rezervatu prirode “Tivatska solila”, u periodu od 31. maja do 2. juna.

Tokom prvog dana na radionicama su učestvovala djeca iz JPU “Bambi” iz Tivta i OŠ “Branko Brinić” iz Radovića, koja su imala priliku da kroz predavanja, edukativni obilazak i edukativno-kreativne radionice istraže jedinstveni svijet leptira, vilinih konjica i drugih insekata kao i da uživaju u jogi u prirodi i folklornom programu KUD “Boka” iz Tivta. 
Drugog dana su djeca iz JPU “Bambi” iz Tivta, OŠ “Drago Milović” iz Tivta i NVO “Književna omladina Tivta” prisustvovala edukativno-kreativnim i likovnim radionicama koje su bile posvećene pticama, a najmlađi učesnici su ovaj događaj uljepšali igrom, pjesmama i divnim recitacijama. Trećeg dana u posebnom rezervatu prirode “Tivatska Solila” smo se družili sa djecom iz JPU “Ljubica Jovanović Maše” iz Budve i JUSMŠ “Danilo Kiš” iz Budve koja su tokom svoje posjete istraživali biljke, crtali, slikali, pravili figure od plastelina, recitovali i prisustvovali izložbi radova naslikanih tokom ove trodnevne radionice.

Radionice  za endemske vrste i prirodno nasleđe organizovane su u cilju predstavljanja endemskih i ugroženih vrsta ptica, insekata, biljaka i prirodnog nasleđa na inovativan i drugačiji način kroz zanimljive edukativne obilaske, edukativno-kreativne radionice, likovne radionice, sportsko-rekreativne radionice kao i kulturno-umjetnički program. 
Projekat “Put endema – ePATH” ima za cilj kreiranje zajedničke turističke ponude u 3 zaštićena područja, u kojima žive mnoge rijetke i endemske vrste flore i faune, kroz promociju prirodnih i kulturnih vrijednosti: Park prirode “Hutovo blato” u Čapljini (BIH), Botanički vrt "Kotišina" u Makarskoj (HR) i Posebni rezervat prirode "Tivatska solila" u Tivtu (CG). Projekat je podržan u okviru Interreg IPA programa prekogranične saradnje Hrvatska - Bosna i Hercegovina - Crna Gora i sufinansiran sredstvima Evropskog fonda za regionalni razvoj (ERDF) i IPA II sredstvima Evropske unije.

PODIJELI

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti