Morsko dobro pozvalo policiju da provjeri milionske ponude

Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore obratilo se Upravi policije, ukazujući na sumnje u moguće neregularnosti prilikom sprovođenja tenderskih postupaka za zakup lokacija na crnogorskom primorju.

Naime, u određenim slučajevima zabilježeno je da su pojedini ponuđači dostavljali ponude sa izuzetno visokim novčanim iznosima, u rasponu od nekoliko stotina hiljada pa do čak šest miliona eura, a koje višestruko premašuju početne cijene i u velikoj mjeri odstupaju od uobičajenih i realnih tržišnih vrijednosti. Takve ponude mogu imati za cilj obesmišljavanje tenderskog postupka, potencijalno pranje novca ili favorizovanje određenih ponuđača, što može izazvati direktnu štetu po interese Javnog preduzeća i države Crne Gore.

Postoje jasne indicije da se ovakvim načinom učestvovanja u postupku namjerno kreira situacija u kojoj, nakon povlačenja ponuđača sa nerealno visokom ponudom, pravo na zaključenje ugovora ostvaruje prethodni korisnik koji je ponudio samo početnu cijenu. Time se obesmišljavaju realne ponude drugih učesnika, narušava se princip konkurentnosti i pogoduje unaprijed određenom licu, što ozbiljno kompromituje zakonitost i svrhu tenderskog postupka, te dovodi u pitanje efikasno i odgovorno upravljanje državnom imovinom.

Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore neće dozvoliti manipulacije koje mogu kompromitovati regularnost tendera i narušiti povjerenje u rad institucije. Kao odgovoran upravljač, osjećamo obavezu da svaku sumnju odmah prijavimo nadležnim organima.

Ukoliko ponuđači ne zaključe ugovor i ne izmire iznose u predviđenim rokovima, smatramo da će naše sumnje biti potvrđene, a u tom slučaju ćemo bez odlaganja dostaviti sve relevantne dokaze o eventualnim nezakonitim radnjama.

Ostajemo posvećeni principima transparentnosti, odgovornosti i zakonitosti, i preduzećemo sve mjere radi zaštite državne imovine i interesa građana Crne Gore.

PODIJELI

Tagged under

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti