Naplatili gotovo 740 hiljada boravišne takse

Uprava lokalni javnih prihoda Opštine Budva za prvih šest mjeseci naplatila je 736.230 eura na ime boravišne takse što je za gotovo 200 hiljada eura više nego u istom periodu prošle godine. To je za saopštio sekretar za finansije i vd direktora Uprave za naplatu javnih prihoda Petar Odžić (SDP) uvjeren da će ovakav pozitivan trend naplate biti nastavljen i u narednom periodu, jer su najave za glavnu sezonu odlične.


Odlična naplata potvrđuje , kako je kazao efikasnost loklane uprave, kao i odličan početka ovogodišnje szone, koja obećava da premaši rekordnu prošlogodišnju.
„ Zaključno sa 23. junom naplatili smo 736.230 eura od kojih se 322.770 eura odnosi na platnu boravišne takse za prvatni smještaj. Prošle godine u istom periodu naplaćeno je 567.515.24 eura, od čega se 242.871.31 eura odnosi na fizička lica“, kazao je Odžić i dodao da boravišna taksa predstavlja prihod Lokalne i Nacionalne turističke organizacije.


On je naglasio da su od 15. juna na terenu 14 timova turističkih inspektora, ovlašćenih za kontrolu privatnog smještaja i naplatu boravišne takse.


„Ove godine planirane kontrole u privatnom smještaju će se vršiti do kraja septembtra dok će hoteli biti kontrolisani čitave godine. Prvi pokazatelji govore da je pred nama jedna dobra sezona, koja će po broju noćenja nadmašiti prošlu. I pored velikih napredaka u naplati boravišne takse, prostor sive zone je još uvjek velik, ali zajedničkim naporima lokalne i državne turističke inspekcije, trudićemo se da sivu zonu svedemo na minimum“, kazao je Odžić.


Podsjetio je da cijena boravišne takse ostala je nepromijenjena a prihod od nje u promjeru 80- 20 odsto dijele TO Budve i Nacionalna turistička organizcija.
„ Ono što će prije svega biti glavni zadatak lokalne uprave u Budvi jeste poboljšanje infrastrukture, kvaliteta ponude, kao i ostalih preduslova za bavljenje turizmom“, zaključio je Odžić.

 

Foto: Jugoslav Belada

PODIJELI

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti