Nelegalne ležaljke na plaži Mogren

Ljeto je vrijeme kad turisti nailaze na ponudu, a nekad čak i na prinudu plažnih zakupaca da koriste plažni mobilijar. Malo je onih zakupaca koji ispoštuju zakon da se pola plaže oslobodi za kupače koji jednostavno ne žele da koriste ležaljke.

 

Javno preduzeće „Morsko dobro“ prijavilo je Upravi za inspekcijske poslove da je neko nelegalno postavio ležaljke i ostali plažni mobilijar, te stavio u funkciju ugostiteljski objekat na plaži  Mogren  I.

Najpopularnija budvanska plaža  Mogren  I, koja je ujedno bila i „najskuplja crnogorska plaža“, jer joj je godišnja zakupnina prethodne dvije sezone iznosila 93.000 eura, ovoga ljeta je bez zakupca.

Kako su “Vijestima“ kazali u „Morskom dobru“, aneks ugovora za ovu sezonu nije zaključen, odnosno da plaža nema zakupca.

Prethodne dvije godine plažu u zakup je držala budvanska firma „Club 54“, koja je na čuvenom tenderu orgnizovanom 2013. uspjela da dostigne ponudu kompanije „Beppler & Jacobson“, vlasnika hotela “Avale“, ponudivši tada 93 hiljade eura sa PDV-om.

Kompanija koja je plažu zakupila na tri gdine, do 2016, ovoga ljeta, nakon što su zakupci brojnih crnogorskih plaža prošle sezone zbog velikog broja kišnih dana dožvjeli fijasko, nije produžila ugovor.

„Obilaskom zone morskog dobra na teritoriji opštine Budva na lokaciji  Mogren  I - kupalište broj B3, konstatovali smo da je izvršeno formiranje kupališta sa postavljanjem mobilijara uz pružanje usluga u ugostiteljskom objektu.

Postavljanje navedenih sadržaja urađeno je bez dozvole i odobrenja za postavljanje objekata za 2015. godinu“, navedno je u prijavi Morskog dobra dostavljenoj Upravi za inspekcijske poslove.

Restoran na plaži svake godine u zakup izdaje Hotelska grupa “Budvanska rivijera“, tako da su zakupci, pored zakupnine javnom preduzeću plaćali još 20 hiljada eura i za zakup kafane.

Hotelska grupa je i ove godine na tenderu izdala u zakup ugostiteljski lokal na plaži  Mogren, koji je ovih dana normalno radio.

PODIJELI

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti