Naime, 2014. Opštini na naplatu stiže rata kredita od šest miliona eura, kako su Primorske novine ranije pisale, 1.5 miliona eura biće obezbijeđeno kroz naplatu ekološke takse, isto toliko iz budžeta od komunalija, dok će tri miliona eura vraćati građani.
Kako saznajemo, gradski vodovod planira da postojeću distributivnu nadoknadu sa 1.9, poveća na sedam eura, dok je u planu uvođenje i ljetnje i zimske tarife, od 1.8 eura odnosno 1.2 eura po kubiku.
Imajući u vidu da već 2014. Opština Budva na ime kredita za izgradnju postrojenja za tretman otpadnih voda mora izmiriti šest miliona eura, pollivinu troškova će snositi građani, upravo kroz plaćanje računa.
“Pred nama je period kada ćemo pristupiti priključenju kanalizacionog sistema na postrojenje za preradu otpadnih voda sa čime ćemo, pored kvalitetnog vodosnabdijevanja, umnogome poboljšati životne uslove u našoj opštini. Zato moramo biti svjesni da svaki razvoj ima i svoju cijenu. Ovo će prouzrokovati povećanje cijene vode, a i distibutivne nadoknade oko 7 eura, kako sav teret ne bi pao na one koji redovno troše vodu. U želji da rasteretimo stalne stanovnike naše opštine planiramo da uvedemo ljetnju od 1.8 eura i zimsku od 1.2 eura tarifu kako bismo rasteretiri kako privatna lica tako i privredu, prije svega hotele I ugostiteljske objekte u zimskom periodu kada su prihodi od turizma znatno umanjeni”, kazao je Medigović.