Od Mitrovića traže 39.000 za porez

Uprava lokalnih javnih prihoda Opštine Budva, a kako prenose podgoričke Vijesti, upisala je hipoteku na zemljišni kompleks od 8.156 kvadrata na Crvenoj glavici nadomak Svetog Stefana, vlasništvo kompanije ,,Megapromet", na ime poreskog duga od 39.000 eura.

Zaključak o obezbjeđivanju poreskog potraživanja Uprave lokalnih javnih prihoda, hipoteka u iznosu 39.000 eura u korist Opštine Budva, svojina Megapromet", stoji kao teret upisan u katastarsku evidenciju.

Riječ je o zemljišnom kompleksu koji se našao pod lupom Specijalnog tužilaštva, a oko koga se vodi i sudski spor.
Megapromet biznismena Miodraga Miša Mitrovića, vlasnika lanca supermarketa, odbio je da plati porez do okončanja sudskog spora.
Kompanija je prethodne četiri godine uredno plaćala porez, ukupno oko 160.000 eura.

 

VEZANO: Mehanizam: Budva primjer zloupotreba prilikom prodaje državnog zemljišta

 

Megapromet" je tužio Opštinu Budva zbog navodne prevare, tražeći da se raskine ugovora o razmjeni zemlje i da im se isplati 1,6 miliona eura, koliko su uplatili u opštinsku kasu.
"Megapromet je još 2016. presavio tabak i podnio tužbu protiv loklane uprave. Mitrović je minulog oktobra pred kotorskim sudijom detaljno ispričao kako ga je navodno prevarilo prethodno opštinsko rukovodstvo. Naveo je da su mu prvo prodali zemlju na Jazu, da bi potom, zbog imovinskog spora, tražili da uzme potpuno neuslovnu zemlju na Crvenoj glavici.
Specijalno tužilaštvo je procesuiralo slučaj kao aferu "Prijevor", u kojoj je opštinslca kasa oštećena za 1,4 miliona eura. Svetozar Marović, njegov sin Miloš i bivši gradonačelnik Lazar Rađenović, priznali su krivicu i sa tužilaštvom potpisali ugovor o sporazumnom priznanju krivice. Ključni svjedok saradnik u postupku bio je nekadašnji predsjednik Opštine Rajko Kuljača, za vrijeme čijeg upravlja gradom je izvršena mahinacija. Sporazumom je potvrdio Viši sud, a mlađi Marović je pristao da robija godinu i da na ime štete državi uplati 385.000 eura. Mitrović je proveo mjesec u istražnom zatvoru zbog cijele afere, a potom pokrenuo sudski spor kako bi dokazao prevaru.

 

 

izvor: Vijesti

PODIJELI

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti