Naime, upravo od ove prodaje, arapskim investitorima, Budva već pune dvije godine čeka uplatu 11.7 milion eura, te taj planirani prihod uvijek prenosi u budžetu kao stavku iz godine u godinu.
To što manje novca će se sliti u budžet, osim ne prodaje opštinske zemlje, učinila je i kriza u građevinskom biznisu, pa će Opština ove godine naplatiti sedam miliona eura manje od onoga što je planirala na ime komunalija.
Međutim, gradonačelnik Lazar Rađenović, je više nego zadovoljan, jer upravo oni realni prihodi, a to su javni prihodi, od kojih zavisi finansijska stabilnost jedne uprave su premašeni. Budžet Opštine Budva koji je bio ove godine projektovan na 49.7 milion eura, nakon rebalansa će iznositi 30 miliona eura.
„Definitno će Opština Budva uraditi rebalans. Budžet će biti rebalansiran na apsolutno manjem nivou nego što je bilo planirano i to iz dva razloga. Prvi razlog je da prihod od prodaje zemljišta, na lokalitetu Dubovica na granici sa barskom Opštinom, ne očekujemo da će biti realizovan, do kraja ove godine. Termin za realizaciju ugovora, jeste vezan za kraj godine, ali ne smijemo ostaviti toliki komfor da predvidimo i na kraju planiramo potrošnju svih 11 miliona eura u periodu, u nekih deset dana. Iz toga razloga taj prihod ćemo planirati u narednoj godini. Drugi razlog je smanjenje prihoda od naplaćenih komunalija. Ono što je pozitivno je napredak u naplati tekućih prihoda, koji se tiču onoga što Opština usmjerava za tekuću potrošnju, ali i otplatu dugova“, kazao je Rađenović gostijući na RTV Budva.
Prema njegovim riječima ovih dana koncipiraju završni prijedlog dokumenta o rebalansu, on će biti sveden na ukupan budžet 30- tak miliona eura.
„Tekući prihodi učestvovaće sa nešto preko 18 miliona, skoro 19 miliona eura, prihodi od komunalija nešto preko deset milion eura“, kazao je Rađenović.
Inače, Opština je ove godine planirala da od prodaje zemlje ostvari 12 miliona eura prihoda, a od naplate komunalija gotovo 17.5 miliona eura.