Održana poslovna radionica za švedske turoperatore specijalizovane za avanturistički turizam

U okviru projekta DIOD, u Štokholmu je 27.01. održana poslovna radionica (workshop) za švedske turoperatore specijalizovane za avanturistički turizam i turističke agencije iz Crne Gore i Hrvatske.

 

Učesnike radionice pozdravili su ambasadorka Republike Hrvatske u Kraljevini Švedskoj Anica Djamić, direktor predstavništva Hrvatske turističke zajednice u Štokholmu Paul Šikić i menadžer u Nacionalnoj turističkoj organizaciji Crne Gore Emil Kukalj, ističući da dobri susjedski odnosi dvije zemlje doprinose boljem razvoju turističkog proizvoda i njegovoj promociji u Švedskoj.

 

Menadžer u Nacionalnoj turističkoj organizaciji Crne Gore Emil Kukalj prisutnima je predstavio projekat DIOD koji kofinansira Evropske unija, a koji među osnovnim ciljevima ima bolje ekonomsko povezivanje turističke privrede u prekograničnom području Crne Gore i Hrvatske i poboljšanje uslova za razvoj zajedničkih turističkih proizvoda u oblasti avanturističkog turizma.

 

U okviru poslovne radionice, koja je održana u prostorijama Ambasade Republike Hrvatske, švedskim turoperatorima predstavljena je zajednička turistička ponuda Crne Gore i Hrvatske u oblasti avanturističkog turizma i omogućeno im je uspostavljanje kontakata sa turističkim poslenicima iz Dubrovačko-neretvanske županije i Crne Gore. 

 

Prisutvovali su vodeći švedski turoperatori specijalizovani za avanturistički turizam („Favorit kultour“, „CE Travel“, „Kilroy“,  „Be inspired travel and living“, „Wiresor“, „Travel 2“, „Alterfors Resor“, „Pixtravel“ i  drugi), predstavnici turističkih agencija iz Crne Gore („Montenegro Adventures“, „Adria DMC“, „Montenegro Holidays“, „Kompas Montenegro“, „3E Travel“) i turističkih agencija iz Hrvatske („Aragosa d.o.o“, „Viator d.o.o“, „Tera Mare d.o.o.“ i „Božilov Dubrovnik“).

 

Projekat DIOD sprovodi se u okviru IPA programa prekogranične saradnje Crne Gore i Hrvatske, a partneri su Kancelarija Programa Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) Crne Gore, Hrvatska gorska služba spašavanja, Nacionalna turistička organizacija Crne Gore, Gorska služba spašavanja Crne Gore i Hrvatska gospodarska komora - Županijska komora Dubrovnik. Ukupna vrijednost projekta iznosi 498.957,16 EUR, od čega Evropska unija finansira 419.845,50 EUR. Projekat se sprovodi u periodu februar 2013 - februar 2015. godine.

PODIJELI

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti