Petrovčani sudeći po elaboratu, sačinjenom na 250 strana, detaljno prezentuju podatke i činjenice, od istorijskih do ekonomskih, kao i onih problema sa kojima su suočeni pod upravom Budve.
Buduća opština, kako se navodi u studiji obuhavatala bi naselja Androvići, Brda, Buljarica, Čami Do, Golubovići, Grabovica, Gruda, Drobnići, Đurovići, Ilino brdo, Kaluderac, Krstac, Katun, Medigovići, Novoselje, Perazića do, Petrovac, Podbabac, Prijevorac, Rijeka Reževića i Žukovica, što je ukupna površina od 38.1 miliona kvadrata.
„Ova teritorija predstavlja prirodnu i geografsku cjelinu, kao ekonomski povezan prostor, sa Petrovcem kao sjedištem. Teritorijalna promjena opštine Budva realizovala bi se u skladu sa članom 16, stavom 1 zakona o teritorijalnoj organizaciji odnosno „izdvajanjem dijela jedne opštine u novu opštinu“, radi podsticanja ekonomskog razvoja područja, pružanja višeg nivoa usluga i efikansog vršenja poslova u cilju zadovoljavanja potreba lokalnog stanovništva i privrednih subjekata na području buduće opštine. Istim zakonom predviđeno je da najmanje 30 odsto građana sa biračkim pravom sa područja koje traži izdvajanje, budu incijatori tog procesa. Incijativu je potpislao više od 760 građana sa biračkim pravom što je oko polovina ukupno upisanih birača, a to garantuje uspješnost konsultativnog referenduma za područje za koje se traži teritorijalna samostalnost“, navodi se u studiji.
VEZANO: Protiv samostalnosti Petrovca