Prezentacija književnog stvaralaštva Jasenke Lalović - „Riječ kao baština”

U organizaciji JU Muzeji i galerije Budve, u Modernoj galeriji „Jovo Ivanović“, u sklopu programa Novembarskih dana i programa obilježavanja Dana Opštine Budve, u nedelju , sa početkom u 19 časova, biće organizovano veče posvećeno prezentaciji književnog stvaralaštva Jasenke Lalović pod nazivom „Riječ kao baština“.

U programu će učestvovati dr Draško Došljak, Jasenka Lalović i moderatorka programa mr Milica Stanić Radonjić.

Veče posvećeno književnom stvaralašvu Jasenke Lalović prilika je da se produbi razgovor o snazi romana kao čuvara identiteta i nasljeđa, kao i on tome na koji način autorka kroz svoje priče oživljava zaboravljene ili potisnute glasove, posebno one ženskih likova, te kako gradi most između prošlosti i savremenog čitaoca. Uz osvrt na tradiciju, porodično nasljeđe i borbe u djelima Jasenke Lalović diskutovaće se i o tome kako i koliko književnost može biti put ka razumijevanju kulture i istorijskog iskustva naroda.

PODIJELI

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti