Tivat: Promocija knjige “Put do dobrog zdravlja i dugovječnosti” autora Branislava Popovića

U ponedeljak, 09.11. u Galeriji ljetnjikovca Buća u Tivtu, sa početkom u 19 časova, biće održana promocija knjige Branislava Popovića “Put do dobrog zdravlja i dugovječnosti”.

O knjizi će govoriti autor Branislav Popović i novinar i publicista Mašo Čekić.

Travar Branislav Popović (1936), još kao dječak, naučio je od svoje bake i majke da prepoznaje ljekovito bilje. Poslije je znanje usavršavao, čitajući literaturu, i učestvujući na sajmovima u Novom Sadu, Beogradu, Sarajevu, Podgorici i drugim sredinama.

Završio je petogodišnju Učiteljsku školu u Tuzli i Višu školu za socijalne radnike u Sarajevu. Od 1994. živi u Bijeloj kod Herceg Novog. 

U beogradskom časopisu „Moć prirode“ bio je urednik rubrike „Mladi pitaju – travar odgovara“. Povremeno objavljuje stručne tekstove i drži „Malu školu ljekovitog bilja“, ne samo u Crnoj Gori nego i u BiH, i Srbiji.

Poznati su njegovi registrovani preparati: „Srećko“ (protiv pušenja), „Dijana“ (za otklanjanje pojedinih ženskih tegoba), biljni sirup „Jasmin“ i drugi. Popović je registrovani član Društva za unapređenje narodne medicine u Crnoj Gori. Stručno se usavršavao u Engleskoj i Francuskoj, gdje je proširivao znanja iz oblasti fitoterapije.

Kada upozna ljekovito bilje i pčelinje proizvode, čovjek ne može da ih ne zavoli. Zdraviji su od sintetičkih ljekova, i dostupni su svima.

„Ljekovito bilje je moj život“, kaže travar Popović. Važno je poznavati vrijeme kada bilje treba brati, koji dio upotrebljavati, kako ga sušiti i čuvati. Obišavši cijelu bivšu Jugoslaviju, autor je zaključio da se po kvalitetu ljekobilja Crna Gora izdvaja, jer obiluje suncem i biljkama koje iz krša upijaju sve potrebne minerale. Po Popovićevom fitoterapeutskom iskustvu na vrhu biljnog carstva nalaze se žalfija, lincura, hajdučka trava, kantarion i majčina dušica.

Biljni preparati koji se pominju u knjizi su ispitani, verifikovani i atestirani u naučnim zdravstvenim ustanovama.

Knjiga pred nama je puna istinitih životnih priča, i sudbina ljudi kojima su ljekovite biljke i pčelinji proizvodi pokazali put do dobrog zdravlja i dugovječnosti.

PODIJELI

Tagged under

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti