Spas će još pričekati na golfere 


Po svemu sudeći, golf teren na brdu Spas, prvi  promovisan u Crnoj Gori, kao teren sa 18 rupa, ostaće i dalje samo kompijuterska animacija, nakon što je zajednička kompanija počasnog konzula Belgije, Žan Luk Dumortijea i Opštine Budva – „Montenegro golf course“ povukla zahtjev za izdavanje građevinske dozvole za gradnju golf terena sa 18 rupa. I dok je kompanija „Luštica development“ prije dva dana dobila građevinsku dozvolu, za gradnju prvog golf terena u Crnoj Gori, na poluostravu Luštica, dotle projekat u Budvi, koji je promovisan još prije osam godina i dalje tapka u mjestu.

Nova, inače jedna u nizu prepreka, koja se sada ispriječila u realizaciji projekta, je to što su u urbanističkoj parceli, na kojoj je planirana gradnja golf terena, nalaze još tri manje vlasničke parcele mještana, koji još nijesu dali saglasnost, što je ponovo prolongiralo kompletiranje dokumentacije neophodne za dobijanje građevinske dozvole. I taman što se mislilo da je u decembru, otklonjen i poslednji problem, kada je i kompanija „Montenegro golf course“ podnijela zahtjev za građevinsku dozvolu, nakon što su sa ministrom Branimirom Gvozdenovićom, usaglašeni svi detalji koji su bili prepreka, izbio je novi problem.ž

budva3_tmb.jpg

Ideja o gradnji golf terena u Budvi, promovisana je još prije osam godina u jeku kupoprodajne groznice i dolaska brojnih investitora. Tada i belgijski biznismen Dumortije, kupuje veliki zemljišni kompleks na brdu iznad Budve.

budva4_tmb.jpg

Nakon što je prije kupio kompleks od 80 hektara na brdu Spas, te prezentovao namjere da gradi prvi golf teren sa 18 rupa, dva hotela i 20- rent a villa, uslijedila je tužba mještana, da je dio zemlje kupio od lažnog vlasnika. Dumortije, je kupio nekih sto hiljada kvadrata, koji su sporni, a koje su nakon maratonskog sudskog spora, mještani povratili, jer se njihov seljanin, lažno predstavio kao vlasnik njihove đedovine. Osim imovinskih, uslijedili su i problemi oko planskih dokumenata, koji i dalje traju, jer tek donošenjem novog Prostornog urbanističkog plana, mogao bi biti odobren cijeli investicioni poduhvat Belgijanca, do tada po važećoj Lokalnoj studiji lokalcije „Spasa“, tačno su defisani kapaciteti koji mogu biti izgrađeni na Spasu.

PODIJELI

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti