Milionski dugogodišnji spor koji se vodi pred kotorskim Osnovnim sudom, gdje je proces još u toku.
I dok Narodna banka tvrdi da joj Opština na ime nacionalizacije mora isplati milionsku svotu, dotle lokalna uprava se uzda u nalaz vještaka geodetske struke, da je pomenuta zgrada koja je nekada bila odmaralište je porušena u zemljotresu, a nova je izgrađena na drugoj parceli.
Naime, odmaralište je bilo u nekadašnjoj Vili Medin, najluksuznijem zdanju u Starom gradu, koje je država Jugoslavija, nakon Drugog svjetskog rata nacionalizovala od starobudvanske porodice Medin. Vila dobija novog gazdu-Narodnu banku Jugoslavije, koja je pretvara u odmarlište svojih radnika zaposlenih u Službi društvenog knjigovodstva. Razorni zemljiotres ruši odmaraliđšte, nakon čega lsijedi obnova kompletnog Staroga grada pa i vile.
Slijedi nova nacionalizacija , I to 1988. Kada je zgradu preuzima OPština Budva, a gazdovanje povjeruje svojoj radnoj organizaciji “Stari grad“.
Zgrada godinama nije u upotrebi, iako se nalazi u samom srcu Staroga rada. Jednim dijelom zgrada je okrenuta ka plaži Brijeg od Budve , poznatije kao Ričardova glava, a na drugoj strain je okrenura ka Trgu pjesnika.
Nekadašnja Vila Medin izgrađena je 1939. i bila je moderno odmaralište koje je raspolagalo 22 sobe I 38 kreveta
“ Narodna banka Srbije, zahtijeva od kotorskog Osnovnog suda, pred kojim se void spor, da utvrdi da, kao pravni sledbenik Službe društvenog knjigovodstva u Srbiji –Centrale u Beogradu, na osnovu rješenja o eksproprijaciji Opštine Budva, Opštinskog odjeljenja za urbanizam, komunalno-stambene poslove i katastar od 5. novembra . 1988., ima pravo da mu Opština Budva, kao pravni sledbenik korisnika eksproprijacije RO „Stari grad“ isplati naknadu za eksproprisanu katastarasku parcelu, parc. 2791, KO Budva, u površini od 134, 237 i 100 kvadrata, od 1. 648.483, 64 eura “ , navodi u godišnjem izvještaju Sekretarijata za pravnu zaštitu opštine Budva.
Opštna je uložila prigovor zastarjelosti potraživanja, kao i da je tužbeni zahtjev previsoko postavljen.