Sutjesku pretvaraju u hotel

Direktorat za planiranje prostorom Ministarstva održivog razvoja izdao je građevinsku dozvolu za gradnju malog hotela sa četiri zvjezdice na samoj petrovačkoj rivi, na mjestu nekadašnjeg restorana Sutjeska.

 

Nakon što je još krajem 2013. investitor Nikola Rajković iz Portoroža dobio Urbanističko tehničke uslove za izradu projektne dokumentacije, građevinska dozvola je izdata sredinom decembra prošle godine i to za gradnju objekta ukupne bruto građevinske površine 2203 kvadrata sa suterenom, prizemljem i tri etaže.

 

Kako se navodi u katastarskoj evidenciji, Sutjeska je objekat od ukupno 331 kvadrat, sa dvije etaže. Procedura izdavanja građevinske dozvole bila je prekinuta sredinom novembra, jer Rajković nije dostavio saglasnost regionalnog vodovoda.

 

Podsjećamo da, Sutjeska je dio imovine koji je nepravdeno oduzet porodici Gregović - Zuber, nakon Drugog svjetskog rata i nikada im nije vraćen. Riječ je o nekadašnjoj kući sa vrtom Anastasije Gregović, koja se nalazi na obali u Petrovcu. Konfiskovana je 1948. i iako je bila u odličnom stanju, srušena je 1980. god. protivno volji originalnih vlasnika. Sutjeska je kasnije pretvorena u restoran od strane lokalne vlasti, privatizovana i prodata 2006. Rajkoviću od strane Hotelsko - turističkog preduzeća  “Budvanska Rivijera” po cijeni od 740.000 evra.

 

Osim Sutjeske, porodici Gregović- Zuber oduzet je i vinograd koji je sada pretvoren u parking ispred zgrade pošte.

 

Zuberi su bili vlasnici i petrovačke tvrđave Lazaret, koja je takođe privatizovana 2002., a koju su kupili ruski biznismeni, koji su kupili i hotel „4. Jul“, sadašnji „Monte Casa“.

PODIJELI

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti