Radović je naglasio da je u skladu sa zakonskom normom uvid u propisanu dokumentaciju bio je omogućen u Agenciji za zaštitu životne sredine i u Sekretarijatu za uređenje prostora i zaštitu životne sredine. „Imajući u vidu osjetljivost prostora i poslova koji treba da se obave Agencija je donijela rješenje o izradi procjene uticaja na životnu sredinu sa ciljem da se detaljnije sagleda kompletan prostor koji je predmet projekta i predvide mjere koje Adriatik marinas mora da ispoštuje tokom izvođenja radova i funkcionisanja“, istakao je Radović.
Predstavnik tima obrađivača Aleksandar Duborija je istakao da je elaborat urađen u sklopu izmjena i dopuna Državne studije lokacije „Arsenal“ koji zahvata 139 hektara akvatorijuma i na kome je predviđena izgradnja marine sa ukupno 850 vezova. „Sedimenti na lokaciji Porto Montenegro pokazuju da je sadržaj žive veći od dozvoljenog i da je to interventna vrijednost na koju posebno treba obratiti pažnju“, rekao je Duborija dodajući da su parametri teških metala u granicama dozvoljenog i da je sve to posljedica tehnoloških procesa koji su više od vijeka obavljani na ovoj lokaciji dok je postojala pomorska baza i Arsenal.
On je istakao da se projekat proširenja marine neće bitnije odraziti na pejzažne karaktersitike ovog dijela Tivta i da se to neće bitnije odraziti na podvodni svijet jer su flora i fauna siromašniji u odnosu na druge djelove zaliva, a najbliži osjetljivi receptori, zaštićena vrsta morske trave „posidonia oceanica“ udaljeni 5 kilometara.
Jedine primjedbe na elaborat je u svojstvu građanina, iznio novinar Siniša Luković koji je između ostalog naglasio da obrađivači trebaju tražiti od Agencije za zaštitu životne sredine i investitora čišćenje podmorja što je njena obaveza i potencirao pitanje grita i opasnih materija koje na morskom dnu po analizi britanske organizacije koja je radila procjenu ima na morskom dnu oko 8.300 kubika.