Tužbu protiv Ministarstva održivog razvoja – Direktorata Glavnog državnog arhitekte, sudu je u ime Opštine podnio Sekretarijat za zaštitu imovine.
„ Vuksanović nije cijenio sve dostavljene dokaze i nije na pravilan način utvrđeno činjenično stanje. Pozivanjem na smjernice iz urbanističko tehničkih uslova, a ne iz planskog dokumenta glavni državni arhitekta pogrešno primjenjuje materijalno pravo. Prostornim planom posebne namjene za obalno područje zona Miločerskog parka je u okviru tipologije D2 zona – područjima od posebnog prirodnog značaja gdje je predviđeno 50 do 100 kreveta po hektaru, dok je idjenim rješenjem navedeno da je planirana izgradnja 262 kreveta na parceli od 1,2 hektara. U navedenoj zoni dopuštena zauzetost predviđena Prostornim planom je manja od 30 odsto, a najveća dopuštena izgrađenost manja od 0.80, do je idjenim rješenjem indeks zauzetosti 0,60, a izgrađenost 1,8„ navodi se u tužbi.
Vuksanović nije prihvatio stav Opštine Budva, da se u ovoj, jedinoj očuvanoj zelenoj zoni na budvanskoj rivijeri ne grade stanovi za tržište.
Podsjećamo, Vladino preduzeće HTP „Miločer“ je „Adritic properties-u“ u četvorodecenijski zakup, sada već poručeni hotel „ Kraljičinu plažu, kao i na 90 godina zemljište za izgradnju depadanasa , odnosno 66 apartmana za tržište.
Opština je svojevremeno onemogućila izdavanje građevinske dozvole, kada joj je Ministarstvo održivog razvoja i turizma priznalo svojstvo stranke u postupku. Međutim, donošenjem novog zakona, procedura je išla u korist Statisove firme, uprkos jasnom stavu nove budvanske vlasti da se ne dozvoli betonizacija Miločerksog parka. Skupština opštine je prije dvije godine donijela Deklaraciju o zaštiti Miločerskog parka i neposrednog zaleđa ostrva Sveti Stefan u budvanskoj Skupštini kojom se ne podržava izgradnja novih, već samo rekonstrukcija postojećih objekata u postojećim gabaritima.
„Planirana spratnost hotela je 2Po+Pr+4 ( dvije podrumske etaže, prizemlje i četiri sprata). Visina hotela od kote prizemlja (nivo saobraćajnice) do atike krova je 21,84 metara.
Ukupan smještajni kapacitet je 126 ključeva (262 kreveta) od čega je 60 hotelskih soba i 66 apartmana. Površine hotelskih soba su od 30 do 70 kvadrata i projektovane su kao jednokrevetne i dvokrevetne. Strukturu apartmana, zavisno od veličine, su od 62 do 317 kvadrata, i čine ga ulazni hol sa toaletom, kuhinja, trpezarija, dnevni boravak, degažman, dvije do četiri sobe (sa kupatilom i garderoberom), radna soba, prostorija za osoblje, terasa sa pripadajućim zelenilom. Apartmani su projektovani kao dvokrevetni, trokrevetni, četvorokrevetni, petokrevetni i šestokrevetni. Sve terase su ozelenjene i pružaju gostima doživljaj planinskog zelenila.Za lica sa invaliditetom predviđeno je 11 soba u prizemlju“, stoji u osporenom idjenom rješenju.
”Adriatic properties” je dugoročni zakupac grad hotela „Sveti Stefan” i „ Vile Miločer” kao i hotela „Kraljičina plaža” prema ugovorima o zakupu zaključenim 2007. sa HG „Budvanska rivijera“ odnosno HTP Miločer. Skupština Crne Gore je aneksom ugovora produžila zakup „Svetog Stefana” „ Vile Miločer” i „Kraljičine plaže“ sa 30 na 42 godine, dok je zemljište uz Kraljičinu plažu, gdje se planira gradnja depadansa sa apartmanina dato na 90 godina zakupa.