Promocija knjige Beogradski akvarel autorke LJubice Kubure

U organizaciji Narodne biblioteke Budve u utorak, 26. aprila sa početkom u 20 časova biće promovisana zbirka priča Beogradski akvarel autorke LJubice Kubure.

O knjizi će u holu Akademije znanja govoriti profesorica književnosti Gordana LJubanović i autorka, a u muzičkom dijelu programa nastupiće kantautorka Natalija Rajković (gitara).
Ljubica Kubura rođena je 29. januara 1988. godine u Beogradu, gdje trenutno živi i radi. Scenarista je predstave Čovek u crvenom odelu, koja je premijerno izvedena u pozorištu Slavija maja 2012. godine. Do sada je napisala dva romana, ali kako nijedan još nije objavljen, može se reći da je zbirka krtkih priča Beogradski akvarel, njena prva knjiga. Autor je mnogobrojnih kratkih priča, koje su nagrađivane na domaćim i regionalnim konkursima. Piše kolumne za nekoliko domaćih portala.
Petar Peca Popović, novinar, rok kritičar i publicista o knjizi Beogradski akvarel napisao je:
"Zbirka „Beogradski akvarel” LJubice Kubure je kolaž bajkovitih priča. U njima ima nepobeđenog šmeka i širine duha koje baštine čuvari nesrušenih zidina. Tako skupljene te priče čine da ovaj grad bude posebniji, topliji i nežniji nego što danas jeste. Jer ženski akvarel nikad nije od mramora, kamena i željeza. LJubica piše na onaj isti način kako su svojevremeno opšte divljenje izazivale ulicama, kejovima, scenama i oblacima „lepe žene prolazeći kroz grad”: Beba Lončar, Olivera Katarina, Nikica Marinović, LJubica Otašević, Milena Dravić, Milja Vujanović, Neda Arnerić, Lola Novaković, Vera Čukić, Vesna Vulović, Biljana Ristić, Ana Leković, Maja de Rado, Margita Stefanović, Tanja Bošković, Sonja Savić… One prolaze, a razgovori prestaju, vreme gubi smisao i sunce nikad ne zalazi. Gospođica Kubura jeste u pravu da „uspomene loše idu uz DŽonija Štulića”, ali ako se odreknemo uspomena, akvarelnih i poučnih priča, onda nam ostaje – šta?"

 
 

PODIJELI

Tagged under

O NAMA

Primorske novine su se prvi put pojavile davnog 13. jula 1972 godine. Uz povremena neizlaženja, konačno su se ugasile 2003 godine, kada je donesen Zakon o medijima kojim je predviđeno da se ne smiju iz opštinskog ili državnog bužeta finansirati štampani mediji (samo štampani, ne i radio i televizijski). Nažalost, uzročno-posljedično, sve male lokalne novine, koje se nisu mogli privatizovati, su nepovratno ugašene. Na tačno 41u godinu od osnivanja se stvorila potreba da se oživi staro ime, i napravi lokalni informativni portal kako za izvor dnevnih informacija, tako i kao internet niša za pitanja biznis preduzetništva redovno obrađujući pravna, turistička i preduzetnička pitanja. Svi saradnici su mali preduzetnici, politički neaktivni.

Mi smo mala sredina koja treba što efikasnije da djeluje zajednički u sve zahtjevnijim uslovima modernog turizma.

Kontakt: primorske@kulturnicentar.me

NVO Kulturni centar, Budva, Primorski bataljon bb

Najnovije vijesti